הבקשות המוזרות, הרגעים המרגשים, והשירים שלנצח חוזרים ראיון קורע מצחוק עם אבי שמי, הדי ג'יי מספר 1 בישראל.

אבי שמי, אחד הדי ג'ייז הותיקים והמצליחים בישראל, ישב איתנו לשיחה על כל מה שקורה מאחורי הקלעים בחתונה. מהמצחיק, למרגש ועד לבלתי נשכח.

די ג'יי אבי שמי, מוכר לרבים מאיתנו מהתוכנית שלו ברדיוס 100FM. יש לו את הקול הכי רדיופוני במזרח התיכון! וגם את הריאיון הזה הוא מתחיל, איך לא, ב"שלום מאזינים ומאזינות יקרים כאן די ג'יי אבי שמי", בצורה שאי אפשר לנסח בכתב, חייבים לשמוע את זה כדי להאמין. הוא איש עם אנרגיות מטורפות, חיוך שלא יורד מהפרצוף, ורצון אמיתי לשמח אנשים. עובדה, אני לא הצלחתי להפסיק לצחוק כבר בשלב ה"שלום".

אז אבי, כמה זמן אתה בתחום?
המון זמן! אפשר לומר שאני מופיע מול אנשים, מגיל 13. בגדול זה התחיל מזה שלא הייתה לי בר מצווה. זה סיפור…
תשמע, בשביל זה אנחנו פה…
תראי, לא הייתה לי מסיבת בר מצווה. דוד שלי, זכרונו לברכה, אח של אבא שלי נפטר ולא היה מתאים לעשות אירוע. אז ההורים שלי שרצו לפצות אותי, אמרו לי, מה שתרצה, שלך! אני ביקשתי מערכת משולבת- דיסק, רדיו טייפ ומנורת אולטרה סגול, אחרי הכול זה היה הניינטיז ומנורות סגולות היו ה-דבר. האירוע הראשון שעשיתי היה מסיבת יום הולדת לילד מהשכונה, כשהייתי בן 13. באתי עם המנורה הסגולה שלי, והמערכת, עשיתי "סט" והפעלות לילדים והיה פיצוץ. אחרי זה עשיתי כמעט לכל הילדים בשכונה. ההורים היו מתקשרים אליי ושואלים אותי אם אני יכול לבוא עם האור הסגול…
זה הרבה שנים להיות די ג'יי! יש לך עדיין את המנורה הסגולה?
האמת? היא עדיין שוכבת אצלי בבית, מייצרת זכרונות באולטרה סגול.
מה היה הסט הכי מוזר שניגנת אי פעם? 

מוזר אני לא יודע, כי כל חתונה, כל אירוע זה משהו אחר. אני לא מנגן בתבניות ולגמרי מתאים את עצמי לקהל לחתן ולכלה, לעדה שלהם, לבקשות מיוחדות, אני בא לשמח. אבל אני זוכר אירוע אחד של חבר'ה חמודים אש, רוסים חובבי מטאל. אמרו לי אחרי האוכל, תנגן רק מטאל, רק פוגו! וכל הקהל שנשאר, וזה היה לא מעט, קמו על הרגליים והתחילו לרקוד פוגו, הארדקור פוגו על הרחבה עם דחיפות והכול, אפילו אחת הדודות הצטרפה, וגם איזה סבא! עד שתיים בלילה, אנשים שותים, דוחפים באטרף. זה היה מטורף, אבל פייר, נהניתי. אבל לא הייתי יורד מהרחבה…

קרו לך פדיחות פעם, נגיד שניגנת את השיר הלא נכון בכניסה לחופה?
לא, חלילה, זה לא נקרא טעות! זה יענו יורים עלייך וזה לא יקרה. אבל כן קרא לי פעם שדפקתי וואחד גלבה בכניסה לעמדה. זה בכלל החלק השנוא עליי. בכל השנים שאני די ג'יי, זה הרגע היחידי שאני לא אוהב. הרגע שאחרי החופה, אני צריך לרוץ מהעמדה של החופה, לעמדה שברחבה. ברגעים האלו נוצר צוואר בקבוק של נשיקות וחיבוקים בכניסה לרחבה ומה לעשות, גם אני נתקע בו, אבל אני צריך למהר לעמדה. אז באירוע הספציפי הזה פשוט פספסתי מדרגה בעליה לעמדה ודפקתי נפילה, חתיכת נפילה, כמעט עפה לי שן. למזלי לא ממש שמו לב אליי, אני מקווה!
אז בהמשך לזה, מה השיר הכי מוזר שניגנת בכניסה לחופה?
וואי, יש לי דווקא אחד כזה! לא בכניסה לחופה אלא בשבירת כוס. ביקשו ממני לנגן את השיר מהמערכון של מה קשור "יש לי אישה מטומטמת". זה היה שונה… בואי נגיד שעשיתי פליי והתכופפתי, כדי שלא יראו מי לחץ. את יודעת אני לוחץ פליי ומתחיל להתנגן "יש לי אישה מטומטמת יש לי אישה מפגרת, יש לי אישה רק צרות עושה", נורא. חצי מהקהל מחייך, חצי בשוק. האמא עושה פרצוף לא בדיוק מאושר והאבא מתפקע מצחוק.  
אוי ואבוי!  יש גם שיר חופה שהוא הכי נפוץ?
כן ברור, זה מחולק לשני חלקים. השירים הרציניים והשירי דאחקות, לא ברמה של "יש לי אישה מטומטמת" אבל הרבה בוחרים בשירי דאחקות כמו "הדפוק הזה עושה לך טוב" "נפלת חזק" ודברים בסגנון. ויש את אלה שהולכים דווקא על המסורתיים יותר או המרגשים כמו בואי בשלום ברינה, ברכת הכהנים או אהבה ממבט ראשון של אריק איינשטיין. אחרי כל כך הרבה שנים כבר קשה להפתיע אותי, חוץ מהקטע עם האישה המטומטמת, זה היה שוק.
קרה לך שלא הסכמת לנגן בחתונה?
אולי פעם פעמיים בשנה אבל כן, זה קורה. אני זוכר מקרה אחד, שבאמת היה יוצא דופן בטירוף. הגיע אליי זוג קשוח כזה. הוא רציני, לא מחייך, והיא לבושה בפרווה מכף רגל ועד ראש. במהלך כל הפגישה היא רושמת בקלסר כל מילה שיוצאת לי מהפה, פחדתי שבסוף היא תעשה לי בוחן. כשאני מסיים לדבר, היא מוציאה מסמך מהקלסר שלה ומביאה לי. זה היה סט שלם מחולק לפי דקות, של כל השירים שהם רוצים בחתונה, מאות שירים ממוספרים ומתוזמנים. אמרתי להם חבר'ה אתם לא צריכים אותי, אתם צריכים דיסק און קי.
זה הצחיק אותה?
צחוקים לא היו שם. הם היו נורא רציניים, אבל לנגן בחתונה שלהם אני לא יכלתי. 
ושיר מסויים? יש שירים שלעולם לא תנגן?
לשיר חופה או שבירת כוס אני בדרך כלל לא אומר לא, זה צריך להיות ממש לא מתאים וקיצוני כדי שאני לא אנגן אותו. אבל קורה שאנשים רוצים משהו מסויים נגיד בקבלת פנים או בזמן האוכל ואני אומר תשמעו זה לא מתאים. זוגות שמתחתנים חייבים להבין שלא כל שיר מתאים לכל רגע באירוע, ולכל חלק. נגיד אם בחלק של קבלת הפנים, אנשים פחות מקשיבים למוסיקה ויותר עסוקים במינגלינג ולדבר עם כולם, אז בשלב האוכל, כבר יותר מקשיבים. זה הזמן ממש "להתאים" את המוסיקה לאורחים לתת להם פנינים כאלה שתופסות להם את האוזן. בכל חתונה יש את השולחן הזה שלא רוקד, אם הצלחתי לעשות להם כיף, גם בלי שיקומו, אז זה מבחינתי החלק הכי שווה באירוע. בינינו, הם גם הקהל הכי שיפוטי וקשה לריצוי, אז אם הם נהנים, עשיתי את שלי.
בתור דיג'יי אתה רגיל כל יום להיות באירוע הכי מרגש בחיים של זוג צעיר. קרה לך פעם שחווית משהו מרגש באופן יוצא דופן בחתונה?
מרגש עצוב. היה זוג שלצערי האמא של החתן נפטרה שבוע וחצי לפני האירוע. ואת יודעת לפי המסורת, אמורים להמשיך באירוע ולהתחתן בכל מקרה. אני הייתי צריך לשנות את הנוסח של הכניסה לחופה ולהגיד במקום החתן והוריו, החתן ומשפחתו. הוא נכנס עם אבא שלו, ולא נשארה עין יבשה אחת בקהל, הם בכו וכולם בוכים איתם, ואני בוכה. זה היה רגע קשה מאוד אבל גם מרגש בטירוף. אבל חוץ מזה, היו לי מלא הצעות נישואין בחתונה, שלפעמים זה בא בטוב ולפעמים פחות. 
לי זה נשמע כמו רעיון אולי קצת פחות מוצלח לא?
זה תלוי, תלוי באנשים, תלוי באירוע. לפעמים זה עובד וכולם נורא מתרגשים, וקורה גם שלא וכולם נהיים חמוצים אחר כך. קרה לי גם הצעות נישואין באמצע החופה. פתאום האח של החתן נעמד ומבקש לדבר, זה מוזר. אבל שוב פעם, זה תלוי באנשים. אני אישית לא ממליץ על זה. אבל חוץ מזה, היו לי מלא הצעות נישואין בחתונה, שלפעמים זה בא בטוב ולפעמים פחות. 
יצא לך לראות פדיחות של זוגות ששתו יותר מדי?
כן, ברור כל הזמן! שתו, עשו כל מיני דברים והגיעו לרחבה מסטולים לגמרי. אני זוכר חתן אחד, בחור צעיר שכל כך התרגש לצעוד לחופה! כל הזמן רק דיבר על זה ועל כמה שזה מלחיץ. אז נתנו לו לשתות עוד ועוד, בואי נגיד שעד החופה הוא החזיק מעמד, ואחרי זה כל החתונה היה שפוך לגמרי, לא היה עם מי לדבר.
טוב, כולם רוצים לשכר את הזוג!
בואי אני אגלה לך סוד. לברמנים תמיד יש בקבוק "וודקה" מלא במים במיוחד לחתן ששתה יותר מדי.

לסיום, מה הטיפ הכי חשוב שאתה יכול לתת לזוג שמתחתן?

תשחררו! ואני מתכוון לזה. זוגות בני עשרים פלוס, סטודנטים, פתאום מוצאים את עצמם מתרוצצים בין ספקים, מתכננים אירוע במשך חודשים. זה לחץ! אז ביום של החתונה פשוט תזרמו, תשתחררו ותהנו. אל תהיו מנהלי האירוע, תהיו אורחי הכבוד! יאללה מזל טוב!